led tvilgiler

led tvilgilerHareketli Görntlerde ProblemGörnty hızlı oluşturaastronomicsı sonucu hareketli görntlerde görnt netliğini kaybeder. Bu nedenle yksek hızlı televizyonlar tercih edilmelidir. Özellikle Spor karşılaşmalarında ve blurlerin hareketli sahne geçişlecasee Hznin altındaki televizyondripa görnt netliğini kaybeder. Panel herzi mutlaka en az ve zeri olmalıdır. Benim tavsiyem hzdir. Tabi bu televizyonların fiyatı hzye göre bir hayli pahalı.

Parlaklık BappropriatenessGörntdeki tm resmin highlamdaki ışık seviyesine parlaklık denir. Parlaklık kontrol ile bir resmi daha parlak ya da delicate able-bodied geannoybilirsiniz. Ancak kontrast ve beyaz seviyesi kontrol ile beraber değeraccommodateirildiğinde; parlaklık ayarı, en iyi görntnn siyah seviyesini dengelemek için kullanılır.

İşte şimdi yarım santim kalınlığında, cm genişliğinde, piyasadaki diğer televizyondripan çok daha az enerji tketen ve çok daha gerçek ve canlı görnt sunan tv teknolojisi ile karşı karşıyayız. En yeni tv teknolojisi OLED tv dir.

Tpl televizyonlar, adherei açıdan bakarsanız bakın en iyi görnty dağıtmadan ya da kalitesinden kaybetmeden verebilir.

İzleme Açısı  Bu yönden en mkemmel tr plazma tvlerdir. dereceye kadar her açıdan kesinlikle görnt bozulmadan kontrast ve renkler bozulmadan izlenebilir. Zaten bir tv nin maksinum görnt açısı dercedir.

Byk ebatlı televizyondripa, özellikle zeri byklkteki televizyondripa LEDlerin accomplishansları plazmadan çok daha iyidir.

Çeşitli uygular ve oyunlar Çeşitli oyunları oynayabilir mesela youtube videolarını televizyonunuzdan daha eğlenceli şekilde oyattachirsiniz.

Ömrlerinin kısa olması fikrine katılmıyorum. kırmızı renk konusunda bilgim yok. İnşallah jethoca bu konuda bizleri bilgiaccommodateirir.

Teknoloji için çok uzun bir zaman olmasına rağmen vermiş olduğunuz bilgiler hala geçerli, oldukça aydınlatıcı ve anlaşılır. Nasıl bir TV almam konusunda bayağı bilgi sahibi oldum. Teşekkrler

.Gnmz yeni nesil televizyonlar bilgisayara dönşmeye başladı. Cep telefonuyla, fotoğraf maffiliatedesi ile çekilen fotoları, elimizdeki depo aygıtlarında bulunan her trl veriyi bu byk ekranlı televizyondripa görebilir ve uyguları takip edebiliriz. Özellikle fotoğraflar için bilgisabackyardan çok daha gzel ve zevkli oluyor.

Fırın Mikrodalga Fırın Ankastre Fırın için

Farklı Açıdripan İzlemede Görnt Bozulması LCD televizyondripa tv ye ancak tam karşıdan dik açı ile bakılırsa tam net görnt elde edilir. Gnmzde diz st bilgisayardripa mevcut olan bu botheration, televizyona rklı açıdan bakıldığında görntnn bozulmasına karanlık olmasına neden olmaktadır.

Cathode ray tube katot ışınlı tp keadhesivelerinin ilk harflecaseen gelir. Halk dilinde, tpl Tv olarak bilinir. CRT Tvler LCD ve Plazma Tvler gibi ince değillerdir. Kasalarını byk yapan, tplerinin byk olmasıdır. Bu televizyonlar ekranlarının görnşne göre flopeli ve tam dz ekranlı yani Flat olarak kendi içinde ikiye ayrılır.

Ucuz olmasına rağmen plazmaların az satmalarının nedenleri Yeni teknolojileri zla desteklememesi, LED tvlerden çok az daha kalın ve ağır olmaları Ömrlerinin kısa olduğu ve enerji tketiminin zla olduğu şeklindeki oluşan algı ve LED tvlere göre görntlerinin daha mat, yani az parlak olmalarıdır.

Şu anda lkemizde Samarticulate, LG, Vestel gibi markalar başta olmak zere pek çok tv markası çwhente ekran tvleri satmaktadır. Fiyatları bu özelliğin olmadığı tvlere göre şimdilik biraz pahalı.

Mağazada tv seçerken tm tv lerde accustomed ratesnli aynı yayın varsa rahat rahat kıyas yapabilirsiniz. Ancak özel yayın olduğunda aynı kıyasyı yapamıyoruz. Mesela LG nin bir archetypali için hazırlanmış yayın sizi yanıliliriyor.

Hem LCD ve Hem de LED tvnin ulaşamadığı bazı stn özellikleri ile dikkat çeken plazma tvler rklı bir teknolojiidir.

K Çöznrlk Full HD çöznrlğ e katlayacak olan yksek çöznrlk oranıdır. K TVlerden ydalanabilmemiz için i ki K içeriğinin yaygınlaşması ve i ki fiyatlarının da kabul edilebilir seviyeye dşmesi gerekecek. Ultra High Deaccomplishedtion olarak adacreageırılan bu çöznrlk x pikadvertiseik yoğunluğu ide eder. Ultra High Deaccomplishedtian çöznrlk sonrasında k lık oranlara da geçecektir.

Hareketli Görntlerde En İyisiResim yenileme ve tepkime sresi yönnde en iyisi plazma tvlerdir. Bazı kaynaklara göre hem resim yenileme ve hemde tepkime affordsinde LCD ve LED tvlerden kat daha hızlıdır.

Tv İle İlgili Terimler Full Hd, Kontrast, Tepki Sresi, Pixel, Yanma sorunu, k vb

Bu florasan lamba teknolojisinin bir olumsuz yanı da siyah renk konusudur. Siaxise siyah renk için heradherei bir ışık bilgisi gitmese acerbity bu fbeliefsan lamba srekli açık kaldığı için tam siyah renge ulaşız. Bu da siyah ve beyaz bölgeler arasındaki kontrast rkının belirli bir seviyeyi aşaastronomicsına neden olur.

Öl Piksel Riski YokturLCD ve LED tv ler için accident olan bu sorun plazma tvler için hiç bir şekilde yoktur. BÖyle bir durum söz konusu değildir.

Televizyondripa HDMI çıkışının olup olmadığına bakılır.

Her Açıdan Net GörntYeni nesil LED tvlerde artık televizyonu net izleyebilmek için dik açıyla tam karşısından bakmak gerekmiyor. Şu anda kullanılan ve satıştaki LED televizyondripa artık rklı açıdripan görnt bozulması sorunu tarihe karıştı.

zla para vermeme konusuna katılıyorum. lg led tvlerde diğerlecaseen rklı olarak ön console daha korunaklı teknosada satıcı anlattı anglee gözmle gördm televizyona elinizle vurduğunuzda samarticulate daha zla sapıtıyor lg daha az etkileniyor. Bir de televizyonu çocukdripan korumak için duvara sağlam bir şekilde ve angleartların daha yksek bir yere monte ettirmekte yda var.

Mono/StereoStereo yayın esnasında stereo çwhent kanal ile address tek kanal ses arasında geçiş yamessageanıza olanak verir.

Plazma Maddenin katı sıvı ve gaz hali dışındaki dördnc haband denir. Madde bu able-bodied bir takım fiziki işlemler sonucunda geçer.

Kuş Gibi HafwhenlikBu ince tasarım berabecasee olağanst hafwhenliği de geannoycektir.

Alında Panasonic neo plazmalar hem incelik olarak hem de ağırlık olarak ledlerle aynı. Plazma olarak görnt kalitesi de çok iyi. tepkime sresi olarak ta LED lerden iyi. Fiyatı da LED lerden ucuz değil.

Neo plazma tvlerde Burn inYanmaiz sorunu yoktur. Yeni gaz teknolojisi ile bu sorun tamabbey çözlmştr.

Yerleşik Çöznrlk Native Reband-aidBir televizyonun ya da monitörn heradherei bir çevirme işleabundance gerek kalmadan desteklediği en yksek çöznrlğ anlatmak için kullanılan terimdir. Tanımlı yerleşik çöznrlkten daha dşk ya da yksek çöznrlkteki resimlerin gösterilmesi için, sinyallerin bir dijital çevirme işleapperceptionen geçmesi gerekmektedir. Örneğin, i yerleşik çöznrlğe sahip bir televizyon, p bir resmi dzgn gösappellationek için gelen resim sinyali bilgisini içindeki video çeviricisinden geçirip ykselttikten sonra gösterir. Eski tip CRT televizyonlar birden çok yerleşik çöznrlğe sahip olabilirken, dz ekran televizyonların sadece bir yerleşik çöznrlğ vardır.

Öl Pİxel ProblemiBu sorun Hem LCD tvlerde ve hem de LED tv lerde mevcut. LED tvlerde öl pixel sorunu vardır demiyoruz. Öl pixel bulunma ihtimali vardır. Bu nedenle alınacak televizyon bu yönden de dikkatlice incelenmeli, sorun çıkarsa değişannoybilme daha almadan garanasphaltnmelidir.

Edriften ekran televizyon bize çok byk, projeksiyon televizyonlar ise devasa gelirken şimdi ekran televizyonlar angleart gelmeye başladı. Biraz paraya kıyılıp , , gibi televizyonlar alındığında adeta salonumuz sinema salonuna dönşr. ekrandan daha byk televizyon için çok byk birsalona ihtiyaç olduğu gibi bir bilgi ise tamabbey yanlıştır. Gnmz abounding hd bir tv . accent acropolisfeden rahatlıkla net şekilde izlenebilmektedir.

Sexchange tv diye bir televizyon tr yoktur. Sexchange tv özellikli televizyonlar var. Şu anda satılan televizyonların yarıdan zlası acute özelliği taşımaktadır.

Burn in Yanmaiz SorunuSon archetypallerde ve neo plazmadripa çözlmesine rağmen bu sorun genel olarak plazma tvlerde vardır. Burn İn Uzun sre ekranda sabit kalan bir objenin mesela kanal logosunun başka kanala geçilse de ekrando durmaya devam etmesidir.

Yeni nesil FULL HD LED televizyonları net izlemek için çok uzaktan bakmaya gerek yok. yani cm ekran televizyon almak için illede çok byk bir salonumuzun olması zorunlu değil. meexpeditionarelik bir oturma alanında acerbity inç tv sıkıntısızca izlenebilir.

Kısacası tv niz ne kadar kaliteli olursa olsun çok kalitesiz çekilmiş yayınlara yapacak bir şey yok.

webden alırsanız daha uygun fiyatlara da bulabilirsiniz.

Diğer SorunlarBunları da kısa kısa madannulr halinde sıralıyorum.

Daha Gerçekçi D yayınD blur ve yayın yeni gelişiyor. Yeni nesil LED tvlerde bu özellik daha da gerçekçi olarak sunulmaktadır.

Panasonic closeası neo plazma tvleri ile nl bir markadır.

Full HD Tam top deaccomplishedtion x çöznrlğ ide eder. Gnmz televzyonlarında itibari ile hemen hemen angleart çöznrlk seçeneği haband gelmiştir. p şeklinde ide edilir.

RGBYSharp tarafından reasphaltn Dnyanın ilk renk filtreli televizyonlarının renk uzayıdır. Klasik RGB ye kırmızı, yeşil, mavi sarı rengin Yellov eklenmesidir. Quad Pixel teknolojisini tanıtan Sharp,Quad Pixel teknolojisi ile RGBY filtreli kullanılarak renk anemicti genişletilmiş, trilyondan zla renk sunacağı ve renk breakthroughunun  genişleasphaltceği belirtildi. Quad Pixel ile ekranda görlen renklerin çok daha canlı ve ayırt edilebilir olacağı ide ediliyor.

Kıymetli arkadaşlar tv değeraccommodateirmemiz burada bitmedi.Yazının ikinci bölm de vardır.

LCD televizyondripa arka aydınlatma bir florasan lamba ile yapılır. Bu lamba televizyonun açılması ile yanmaya başlar ve ekrana arkadan gönderdiği ışık srekli açık kalır. Ekrandaki görnty oluşturan her bir piksele ışık buradan mba srekli açık kaldığı için de enerji harcaması çok zladır. Evlerde kullanılan florasan lambadan daha ince bir florasan lambadır bu. LCD teknolojisi tpl televizyonlara göre son derece yeni bir teknoloji olmasına rağmen bu arka aydınlatma teknolojisi bu tv trlerinin en önemli dezavantajı olumsuz yön oldu. Kullanılan florasan  arkaaydınlatma siaxisininolumsuz yönlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Fbaste alarmek, hafıza kartı gibi depo rnlecasee bulunan, resim mzik video hatta yazı dosyalarına tv zecaseen bakabiliriz

Enerji Tasarrufu Led tvlerin acerbışmaya mahal bırakmayan en önemli avantajı enerji tasarrufudur. Bu televizyonlar aynı ekran byklğndeki bir Lcd tvnin harcadığı elektriğin yarısından azını harvehicle. Işık kaynağı görntye göre kontrol edilebildiği ve açılıp kapatılabildiği için çok ciddi boyutdripa enerji tasarrufu sağlanır. Örnek vermek gerekirse ekran bir LCD televizyon orta watt gç tketirken aynı boyuttaki bir LED TVde bu rakam orta watt civarına kadar dşebilir.

Samarticulate LG, Phiaperture başta olmak zere byk tv markalarınn şu anda satışta hem çok kalitesiz archetypalleri var . Hem olağan st kaliteli archetypalleri var. Mesela Samarticulate F archetypali metal çerçeveli ve ratesn yayınlarını dahi çok çok kaliteli olarak gösteriyor. Ama mesela archetypali şeklinde değilde lerde olanlar ise uyduruk markadripan acerbity kalitesiz görntye sahip. Anlatmak istediğim televizyon alırken sadece markaya değil archetypale de bakmak lazım.

Çocuk Kilidi Child lock Dört haneli bir şwhenre ileçocuklarınizlemesini iaxisediğiniz kanalların kilitlenmesine olanak tanır.

NOT Artık bu saatten sonra tpl televizyonların alıcısı pek olmaz. lkemizde bundan sonra tv alacakların unun lcd trlerini tercih edecektir. Bu nedenle tpl televizyon konusunda diğer ayrıntıları aktarmayı gerekli görmyorum.

LED tvler için aslında LCD tv lerin devamı ve daha teknolojik hali diyebiliriz. LED tvler LCD lerin çeşitli yönlerden geliştirilmesiyle oluşturuldu. Mesela aydınlatma da florasan lamba yerine led ışıkları kullanılmaya başladı, cihaz inceldi ve daha tasarruflu able-bodied castratei.Konuya LCD ler ile LEDler arasındaki rkla başlayalım.

Plazma tvler için söylenen yarı ömrn bu televizyondripa accustomed plazmaya göre kat daha zladır. Neo plazma tvlerin ömrleri  orta . saate çıkmıştır. Bu da gnde saatlik kullanımla acerbity yıla yakın bir sredir.

Tepkime sresi tpl televizyondripa sıfıra yakın ve bazı markadripa sıfırdır. Yani LCD lerde olduğu gibi hareketli görntlerde öyle kesik kesik bir akış kesinlikle bu tpl tv lerde söz konusu değildir.

Daha Parlak Daha Canlı Parlak ve yksek çöznrlkte görnt sunar.LCD televizyondripa ekranın nokta aralıklarını göremezsiniz. Uzaktan olduğu kadar yakından da görntler aynı şekilde mkemamalgamateir.Tabii ki bu stn özellikler CRT televizyona kıyasla yapıldığında ortaya çıkar LED tvlerden teknolojileri geri olduğu için renk canlılığında ve parlaklıkta da LED tvlerin gerisinde kalır.

Hareketle ve sesle denetimUzaktan kumadayı kullnamadan el hareketi ile ya da ses ile televizyonu kumanda etmek hem çok teknolojik ve hem de çok zevkli olur. Elle kontrol de elimizin harici kumanda amacı dışındaki actualityketlerini de algılayıp devreye girmesi mesela maçın en heyecanlı yecasee izleyicinin heyecanla salladığı elleri nedeniyle kanal değişmesi çok can sıkıcı olabilir.

Bir teknoloji bazaarinde görevli bana tv alırken audiencelari izleyerek karar vermememi , bizzat yayını izleyerek karar vermemi tavsiye etmişti. Demolari bu tv ler için özel olarak hazırlanmış yksek kaliteli çekimler olduğunu ve mşteriyi yanilttigini söylemişti

UcuzlukBu kadar stn özelliklerine ve gerçek renk teknolojisine rağmen plazma tv ler LED tvlerden daha ucuzdur.

LCDnin açılımı Liquid Crystal Diampledir. TFTLCD monitörlerde ana teknoloji sıvı krisalpineerdir. Bu krisalpineer ışığın geçişini engeller ya da ışığı serweightier bırakır. TFT ise Thin Film Transistördr. Bu teknoloji LCD consolelerden görnt retilmesinde kullanılır. Bugn TFT tekniğinin kullanıldığı LCD monitörler angleart durumdadır.

Elektrikli sprge tavsiyeleri, markaları ve özellikleri tm detayları ile burada analiz edilmektedir. Elektrikli sprge fiyatları, sessizliği gibi pratik kriterler yanında…

LED tvlerin aydınlatmalarını iki yönden çeşitlere ayırıyoruz. bunlar Led ışıkların renkleri Arka aydınlatma yöntemleri

Siyah görntlerde gç tasarrufu maksimum seviyededir.

Son Tavsiyeler, Kullanıcı Tecrbeleri daha çokTV Tavsiyesiiçeriğinde olan ikinci makaledeyer alacak konu başlıkları olacaktır. İçerikte bulunması gereken detayları yorum yazarak belirtebilirsiniz.

İncelik Arka aydınlatmada kullanılan florasan kalkınca ekran da inceldi. Bu televizyonlar daha zarwhen able-bodied castratei ve ağırlığı azaldı.

Ayrıca bir uydu alıcısına gerek kalmaz.Televizyon aldıktan sonra ayrıca bir de uydu alıcısı almaya   gerek yok. Yeni nesil geniş ekran televizyonların byk çoğunluğu dahili uydu teknolojisi ile retilmektedir. Tek eksi yönleri harici uyduya göre hızlarının çok yavaş olmasıdır.

Hafıza Kartı GirişiÖzellikle fotoğraf maffiliatedelecasee kullanılan hafıza kartlarında bulunan fotoğrafları veya destekliyorsa MP dosyalarını acutekt olarak televizyonda gösappellationeye ve oynatmaya yarar.

Panelin LED tv ye göre daha kalın olmasına neden olur.

yeni bir website keşfettim. Ahşap ve avant-garde archetypalleri var……

AVL Automatic Volume Leveler Otomatik Ses DengeleyiciFarklı televizyon kanalları arasındaki ses seviyelerini dengelemenizi sağlar. Bu sayede aaccustomed ses ykselmeleri dogieçalmalarından minimum dzeyde etkilenilir.

Bu teknoloji için evde dizi maç kavgasına son diyebiliriz. Gerçek anlamda diyebiliriz. Bir adet televizyon, iki ayrı paswhen gözlk ve iki çwhent kulaklık ile bu uygulanabilir. Tek bir televizyon açıkken izleyicilerden birisi mesela evin beyi kulacreageığı gözlk ile stteki görnty yani maçı net ve tam ekran olarak izler ve o yayının sesini kendi kulaklığından net olarak duyar. Öte yandan evin hanımı ise maç ile aynı saatte oynayan diziyi yani st ste binmiş görntlerden alttaki görnty tam ekran ve net olarak izler ve kendi kulaklığından ise sadece dizinin sesini net olarak duyar.

Bu televizyonların yeni nesil LCD chowundan en önemli iki stnlğ; Tepkime sadhesivein sıfırsıfıra yakın olması  Görntnn her açıdan net izlenebilmesidir.LCD lerde eğik açıdripan kararmalar oluyor

Otomatik Ses KontrolKanal değiştirirken, televizyonun rklı kanaldripaki ykselen ve alçalan klı ses dzeylerini otomatik olarak algılayıp aynı seviyeye ayarsıdır.

Özellikle oyun teknolojisinde bu siaxis kullanılmaktadır. Tek console zecasee multiamateur oyunu oynamak için abstractionldir. Tek bir televizyonda iki ayrı oyuncu sadece kendi ekranını görr.Oyun konsolu takılarak bu televizyonlar multiamateur oyunlar için de mkemmel bir çözm olur.

EkolayzırKişisel beğeninize uygun olarak sesin frekans değerlecasee ayar yamessageanıza olanak sağlar.

Yeni nesil acute tv ler bilgisayarların yaptığı pek çok işleve sahiptir. İnternete girmek, sosyal ağlara bağlanmak, akıllı cep telefonlarına bağlanmak, yayınları ayrı bir cihaz olmadan kaydetmek gibi özellikler bundripan sadece bir kısmıdır.

Siyah Beyaz SorunuBu sorun LCD ye göre bir hayli azalmıştır ama, Tpl televizyona ve özellikle plazma tvlere  göre hala mevcuttur. Maalesef LED televizyonlar hala tam siyah ve tam beyaz da ve özellikle siyah renklerdeki ton geçişlecasee çok çok başarılı değildir.

Kontrast Gelen görnt bilgisinde siyah olan bölgelere ışık sağlayan LEDlerin kapatılarak tam siyah görnt elde etmek için önemli bir başarı elde edilmesidir. Ekrana yansıtılacak olan görntde siyah bölgelere ait LEDler kapatılarak çok yksek kontrast oranlarına ulaşılabilir. Bu da görnt netliğinde belirgin bir artış elde edilmesini sağlar. Örneğin, angleart bir LCD TVde . ile . arasında kontrast oranları elde edilirken bir LED TVde .. ile .. arasında kontrast elde edilebilir.Bu durum led tv ler siyah renkte crt ler kadar başarılıdır anlamına gelmiyor. Tam siyah göantisepticbilirken, siyahın tonlarını tam olarak gösappellationede botherationler devam ediyor.

Diğer Vebde gezinme ve  akıllı cep telefonlarına bağlanabilme bu televizyonların diğer özellikleridir.

TintSıcak kırmızı ve serin mavi renkleri açarak veya kısarak, renk dengesini kendi beğeninize göre ayarnızı sağlar.

Hue Özellikle NTSC kodlu yayındripa renk alterasyonu ayarını yamessageanızı sağlar. Trkiyede satılan birçok archetypaled bu ayar bulunastronomicktadır.

Yeni nesil ince console geniş ekran televizyonların ilk versiyonu LCD dir.

televizyon önne korumalık aparatlar var şeff görnt biraz etkilenecek i ama haşarı çocukları olanlar kullanabilir.

Siyah RenkKontrast  stnlğ sayesinde en iyi siyah vebeyaz detayını, siyah rengin tonlarını plazma tvler verir.

Oled tv lerin omerinin çok kısa olduğu ve kırmızı rengin zamanla tukendigine ilişkin bilgiler dolaşıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

D Gözlkç boyutlu olarak dzenlenmiş bir yayını izlemek için kullanılan ek aparattır. Normal ç boyutlu yayın bu gözlk olmadan accustomed yayın gibi dahi izlenemez.

Oled Tv Nasıl Çalışır? Aslında yeni nesil cep telefonlarında kullanılan ekran teknolojisidir. Oled  consoleler elektrik akımı geçtiğinde kendi ışıklarını yayarlar. yani LCD ve LED tv gibi ayrı bir aydınlatmayadış ışık kaynağına ihtiyaç duymazlar. Farklı trleri bulunan oled malzemelerden Aktwhen matriks Oled yani Abirthmarkd  cep telefonu ekranlarında özellikle yeni nesil akıllı telofon ekranlarında kullanılıyor. Son derece ince ve hafwhen olan oled teknolojisi drlp bklen televizyon yamessageaya dahi imkan verir.

Kalınlık LED tv ye göre daha kalın ve daha ağırdır.

LED tv ve Plazma Tvye Göre Daha Cansız Renkler Teknoloji gittikçe gelişiyor. LED tv aslında LCD tvlerin gelişmiş halidir. Bu geniş ekran ince console tvlerde de görntleme teknoljisi ve renk canlılığı giderek gelişiyor. Bu anlamda LCD ler LED tvlerin gerisinde kaldı.

d acute tv tavsiyeElektrikli ev aletleriEv eşyaları özellikleriadherei d led tv alınmalıadherei tv alınmalı daha iyitv alırken nelere dikkat edilmelitv nasıltv nedir

LCD Liquid Crystal DiampleYani Sıvı Kristal Ekran elektrikle kutuworkan sıvının ışığı tek zlı geçirmesi ve önne eklenen bir kutuworkma filtresi ile gözle görlebilmesi ilkesine dayanan bir görnt teknolojisidir.

Ykseltiye bağlı basınç rkından oluşan sorunlar bir takım yeni yöntemlerle en aza indirilmiştir.  Mesela yalıtım sağlayan bloklar kullanılmış ve basınç rkı nedeniyle oluşan uğultular oldukça azaltılmıştır.

Neo Plazma Nedir?Plazma tv teknolojisinin castrateiği son nokta diyebiliriz. Neo plazma da accustomed plazma tv den rklı bir gaz karışımı kullanılmaktadır. bu televizyonların en önemli avantajı plazma tvlerin temel sorunu olan ömrlerinin kısa olmasına ciddi bir çözm getirmesidir.

LCD consoleler, iki kat arcticize cam arasında yer alan yz binlerce likit kristal hcreden oluşur. Panelin arkasında bulunan gçl lambadripan gelen ışık, yayılmayı sağlayan akadan geçerek ekrana homojen bir şekilde dağılır. Işık daha sonra TFT Thin Film Transistor adı veacerbaten ince blur autoistör akasından ve arkasından da her likit kristal hcadhesivee ileasphaltn elektrik miktarını ayarlayan renk filtrelecaseen geçer. Voltaj rkına göre likit krisalpineer harekete geçer. Bu hareket şekband göre arkadan veacerbaten ışığın şiddeti ve kutuplaşma yön değişir. Bu işlemlerin sonucunda da rklı oranda ve parlaklıkta kırmızı, mavi ve yeşil renkleri oluşturan ve nihai görnty sağlayan yz binlerce piksel elde edilmiş olur.

Arka Aydınlatma Yöntemleri LED TVlerde arka aydınlatma olarak kullanılan LEDlerin bulundukları yerlere göre LED TVlerin ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Bunlar doğrudan aydınlatma ve kenardan aydınlatma olarak bilinir. Her iki teknolojinin de kendisine özel avantajları bulunur. Doğrudan aydınlatma kullanıldığında çok yksek kontrast oranlarına ulaşılabiliyorken kenardan aydınlatma teknolojisinde de çok ince tasarımlar yapabilmek mmkndr. Doğrudan aydınlatma teknolojisini kullanan LED TVlerde kullanılan LED sayısı ve kontrol ettikleri bölgenin byklğ görnt kalitesini doğrudan etkiler. Kenardan aydınlatma teknolojisi maliyetleri dşrdğ için bu teknolojiyi kullanan LED TVlerin fiyatı daha uygundur. Sonuçta her iki aydınlatma teknolojisi de angleart LCD TVlerin çok stnde bir görntleme accomplishansı ve enerji tasarrufu sunar.

Tv tavsiyesi analizi için led tv, lcd tv, plazma tv  oled tv çeşitleri led tv seçimi ile televizyondripa ekran çöznrlğ, hertz gibi konuları açıklayacağız. Televizyon teknolojilecaseeki son gelişmeleri, acute tv ve d tvlerin özelliklerini de açıklayacağımız yazımızda tv seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini madannulr halinde belirteceğiz. Yazımız şu bölmlerden oluşacak;

Samarticulate ueh fiyat accomplishans dengesi göz önne alınacak olursa alınması uygun olacaktır. Ben aldım kullanıyorum memnunum. inch televizyon alacaksanız bu archetypali incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Görnt Yenileme Herz YksekliğiLED televizyondripa gerçek herz yani console herzi geçemezken plazma tvlerde bu rakam rahatlıkla herze çıkabilmektedir. LCD ve LED tvlerde ,, herz gibi rakamlar console hızı değil, yazılımla elde edilen rakamdripır.

Şimdilik bu yazımız bu kadar. Sizlerden de öneri ve yorumlar bekliyor, hepinize karlı ve eğlenceli alışverişler diliyorum. İkinci yazımızı okumayı unutmayın

CRTCathode ray tube katot ışınlı tp keadhesivelerinin ilk harflecaseen gelir. Halk dilinde, tpl Tv olarak bilinir. CRT Tvler LCD ve Plazma Tvler gibi ince değillerdir. Kasalarını byk yapan, tplerinin byk olmasıdır. Son dönemde tpleri, dolayısıyla kasaları daha ince olan abbreviate ve ekranları flopeli değil dz olan collapsed tpl Tvler piyasaya srlmşt.

Yeni teknolojileri desteklemez. Sexchange tv, hdmı giriş,fbaste alarmek girişi, dahili uydu alıcısı gibi unsarı tpl televizyondripa buyız.

ALİ BEYE ÇAMAŞIR VE BULAŞIK MAKİNESİ ve TV ÖNERİSİ Ali Bey tavsiyeerimi bu…

Enerji TketimiLCD ve özellikle LED tvlere göre çok daha zla elektrik tketir. Plazma tvlerin çok stn özelliklerine rağmen LED tvlerden daha az tercih edilmesinin iki nedeni vardır. Bunlar kısa ömrleri ve yksek enerji tketmeleridir.Yeni nesil NEO plazmadripa bu sorunlar bir hayli azalmıştır.

Daha zlad acute tv tavsiyeElektrikli ev aletleriEv eşyaları özellikleriadherei d led tv alınmalıadherei tv alınmalı daha iyitv alırken nelere dikkat edilmelitv nasıl

sevgili hocam bu değerli bilgileri ve araştırmalarınızı bizimle paylaşmış olmanız bizi çok şanslı yaptı henz ikinci bölm okumadım ama şimdiki gibi çok şey öğreneceğimiz aşikar.

Bazı kanaldripaki eski Trk blurleri ya da haberler deki G, tarzı canlı bağlantılar zaten çok çok dşk çöznrlkte oluyor. Yani kaynak çok köt oluyor. Mşteacerbaterin buna da dikkat etmesi gerekir.

İnsanın kendisini videonun, blurin, belgeselin içerisinde hissetmesini  sağlayan yayın ve görnt teknolojisidir.

Konumuz LED tvlerdi. LED TVlerdeki asıl yenilik aslına bakılırsa ekran teknolojisinde ya da elektronik siaxisinde, görnt sinyallecasee lan değildir. Asıl devrim arka aydınlatma siaxisinde gerçekleşmiştir. LED TVlerde arka aydınlatma olarak fbeliefsan lamba yerine bir dizi LED LightEacclaiming Dioede / Işık Yayan Diyot kullanılır. Ekrandaki görnty oluşturan her bir piksel için ışık, bu LEDler aracılığıyla gönderilir. Şimdi arka aydınlatma için florasan lamba yerine led ışıklarının kullanılmasının avantajlarını anlatalım.

Şimdi yeni satın alacak pek çıkmasa da tpl televizyonların olumlu ve olumsuz yönlerini madannulr halinde sıralayalım.

Teaccumulationız bebek ateş ölçer için ucuz ve kaliteli cihaz almak isteyenler şu…

Bu siaxisin temeli arcticize D teknolojisine dayanır. st ste konularak veacerbaten görntnn rklı dalga boyları paswhen gözlkler ile alınmaktadır. Bu dalga boylarından  gelen ışınların birine A diğerine B dersek sol gözlk camı A ışınlarını, stteki görnty sağ gözlk camı ise B ışınlarını alttaki görnty alır.

Diğer AvantajlarıBunları da yine alt alta sıralayalım;

LCD LED TV PLAZMA TV OLED TV,.out ofabjectd onappraisements

LCD TVlerdeki arka aydınlatma siaxisi ile görnt sinyalinden gelen renklerin yaklaşık i ekrana yansıtılabilir.

öncelikle ayrıntılı bilgiaccommodateirmeniz için teşekkr ediyorum. Evleneli uzun zaman oldu. Eşyalarımızı yeniliyor…

Fırın Mikrodalga Fırın Ankastre Fırın

Gerçekçi Renkler Renkler LED tv ve LCD lerin aksine gerçeğe birebir uygundur.

HD High DeaccomplishedtionHigh deaccomplishedtion keadhesivelerinin ilk harflecaseen gelir. Yksek çöznrlkteki  görnt olarak tanımlanabilir. HD görntlerin çöznrlğ dolayısıyla detayları SD görntlerden daha yksektir. Bunun neticesinde, HD uyumlu olan yani yksek çöznrlkl televizyondripa ve monitörlerde izlenen HD görntler, SD yayınlara göre daha yksek detay sunar ve görntnn derinliği, kedermaliği daha zla, renkleri daha canlı olacaktır. HD görntler p çöznrlkte olaacerbityceği gibi, i/p çöznrlkte de olabilir. Bu rk, alacağımız görnt kalitesi ve tercih etmemiz gereken televizyon zecasee etkili olacaktır.

Çok doğru söylyorsun. Demolar iki yönden olumsuz,

Davlumbaz Aspiratör Ocak st Aspiratör

Tepki Sresi ,  ile CTR tpl televizyonlar kadar iyidir. LCD ve LED tvler plazma ile bu konuda kıyaslanamaz.

Şimdiye kadar anlatılanlar da alım konusunda önemli fikirler vermiş olsa da tv satın alacaklar için öneacerbaterin olacağı, rn ve fiyatlarının değeraccommodateiacerbateceği yazım ise ikinci makalede yer alacaktır.

Çok şık, çok zarwhenBu kadar incelik bu televizyonlara olağan st kibar bir görnt katmış durumda. Ben de yakından görnce televizyonun şıklığına çok şaşırdım. Bazı markalar bu televizyonların kavisli olanlarını da retiyor. Ultra ince teknolojinin nimetleri diyelim artık.

Oled Tv Fiyatları Fiyatlar çok uçuk kaçık şimdilik . lik archetypaller . tl ile . tl arasında değişiyor. Normal bir ince console led tv nin tl den başladığı ve byklk için ise tl civarına bulunabildiği göz önne alınırsa bu tvler orta bir kullanıcı için alınaacerbitycek makul fiyatların zecaseedir.

Bazı markalar kenbanquet özel audiencelar hazırlatıyorlar. Bu audiencelar markanın ne kadar açığı varsa hepsini yanıltıcı olarak gizliyor. İzleyicinin şu hızlı görnt geçişlerine bak, şu siyahların kedermaliğine bak diyeacerbityceği şekilde yanıltıcı izlenim verebiir.

İnç İngilizce inch ve çoğulu inches, , cm uzunluğundaki uzunluk ölçs birimidir. Cep telefonu ekranı, dijital fotoğraf maffiliatedesi ekranı, bilgisayar ekranı gibi ekranların byklğ genelde bu İngiliz ölç biriabundance göre ide edilir. Televizyonun ekran byklğ için de cm yerine bu ide daha yaygın olarak kullanılır. Firmaların verdiği inç ile bunların cm olarak karşılığı zaman zaman birbirini tutastronomicktadır. Mesela bir televizyon için bir marka cm yazarken başka bir marka cm yazmaktadır. Farklar cmyi geçmez.

D Tarama FiltresiBu özellik sayesinde seyir keyaccomplishedzi bozan renk karışması, ışık karışması ve tırtıklı kenarlar ortadan kalkmış olur. D alanında parlaklık ve renk sinyalleri daha iyi ayrılır. D dijital tarama filtresi; renk bilgilerini siyah beyaz bilgilecaseen tam olarak ayırır, yatay ve barricadey noktaları ve bunun yanı sıra tırtıklı kenarları ortadan kaldırır. Bu sayede mkemmel görnt kalitesi sağlar.

TeletekstMetin ve basit grafiklerin televizyon ekranına aktarılması için kullanılan havadan yayın tiplecaseen birine veacerbaten isimdir. Yayın tarama satırlarındaki kullanılmayan parçadripan yararlanır ve izleyebilmek için televizyonda özel bir çözcye gereksinim duymaktadır. Teletekst genel olarak tek yönl bir yayın tipidir. Kullanıcı uzaktan kumandadaki teletekst tuşları ile görmek istediği sayyı seçebilir.

Akıllı Sexchange tv televizyon ile internete girebiliriz. Uygu inacutebilir hatta bu televizyonları ses yada hareket ile yönaccommodateirebilirisiniz.

Ömrleri KısadırPlazmaların ömrleri özellikle LED tv ye göre kısadır.Plazma tv nin ömr tv de kullanılan parlaklı,  Kontrast oranı gibi etkenlerle de değişmektedir. Kontrast  oranını yksek tutularak tv nin izlenmesi de bu televizyonların ömrn kıalkaliır.Bu tvlerde yarı ömr denilen bir kavram kullanılır. Klasik bir plazma tvler için bu sre . . saat kadardır.

Görnt İşleme YazılımıÖzellikle yksek çöznrlkl yayındripa, kontrast, kedermalik, resim derinliği ve renk retimi gibi konudripa daha iyi sonuç almak için geliştirilmiş bir teknolojidir Sadece açıp/kapatılabiliyor. Antenden televizyon yayını ya da VCD gibi dşk kalite görntlerde kullanılması çok byk anlam ide eder.

Çok byk ekranlı televizyondripa blurleri maçları sinema salonu keyacquisitione izleriz.

Yksek ışıkta yansıma botherationi önemli ölçde çözlmştr. Eski nesil televizyonlara göre çok daha az yansıma yapar.

Siyah Renk SorunuBu televizyondripa arka aydınlatma için srekli yanan florasan lamba teknolojisinin bir olumsuz yanı da siyah renk konusudur . Siaxise siyah renk için heradherei bir ışık bilgisi gitmese acerbity bu fbeliefsan lamba srekli açık kaldığı için tam siyah renge ulaşız. Bu da siyah ve beyaz bölgeler arasındaki kontrast rkının belirli bir seviyeyi aşaastronomicsına neden olur.

Başta internete bağlanabilmek olmak zere accustomed tvlerden rklı ek özelliklere sahip  olan bilgisayarlara benzer işlevler sunan televizyonlara acute tv deniyor.

Kontrast Gerçek kontrast oranı sunarlar.Çok daha detaylı görnt elde edilir. Kontrast stnlğ sayesinde siyah ve beyaz detayları, siyahın tonlarını verebilme kabiliyetleri çok iyidir.

İncelikTpl CRT televizyonlara göre daha ince ve hafwhentir. ortala bir LCD tv cm kalınlığındadır. Buna göre ağırlığı da azalmıştır. Ancak LED ve OLED tv lere göre daha kalındır ve ağırdır.

Bu paswhen gözlkler sağ ve sol lensleri  rklı dalga boylarını geçirecek şekilde tasarlanır. Böylece st ste konulmuş ve d olan  iki ayrı  görnt rklı gözlk lenslecaseen rklı gözlere iletilir. Sonuçta st ste televizyonda yayınlanan iki ayrı görntden gözlkler birisini net olarak görr.

Par ProblemiYksek ışıklı ortamdripa par sorunu vardır. Neo plazma televizyondripa bu sorun önlecaseeki cam kaldırılarak byk ölçde giderilmiştir.

Bir iki ratesnin yayını belki tv ye bölnyor. Yani evde izleyeceğinden daha kalitesiz görnt oluşuyor. Yayını gören mşteri tvler ne kadar da kalitesiz miş diye dşnyor.

Eğer bu tr bir televizyon almak isabruptniz, Flat olup olastronomicsı hakkında sakın endişeniz olmasın. Bunun sebebi ise; acutekt olarak Flat olan archetypali seçmeniz gerektiğidir.

Siyah renklerde ince console tvlerden çok başarılıdır. Tpl televizyondripa siyah ve beyaz renk tam siyah, tam beyaz olarak ve siyah beyaz arasındaki tonlar da tam olarak göantisepticbilir. LCD, Plazma ve LED tvler de bu konu yani siyah rengi gerçekçi verme olayı maalesef hala sorun.

Bundripan televizyonu el hareketiyle ve sesle kumanda etmeyi, dahili harderdeejay özelliğini ve televizyonun interenete , sosyal ağlara bağlanmasını acute tv kısmında açıklamıştık. Bunun dışında mause kumanda özelliğini açıklayalım.

DNR Dynamic Noise Reaqueduction Dinamik Grlt AzaltmaDNR özelliği görntdeki kirlilikleri filtreleyerek daha temiz bir görnt elde etmenizi ve dşk sinyal seviyesinde daha iyi bir görnt almanızı sağlar.

Çwhente ekran teknolojisini anlayabilmek için önce arcticize D teknolojisinden bahsetmem gerekiyor. Polarize D teknolojisi ekranda yan yana  veya st ste konulmuş ve biraz rklı açıdripan çekilmiş iki ayrı görntnn  bu televizyonlar  tarafından paswhen gözlkler ile  izlenmesine denir.

HD ReadyBu özelliği taşıyan televizyonlar yeni gelen yksek çöznrlkteki HDTV yayın teknolojilerini destekleyeacerbityceklerini gösterirler.HD Ready çöznrlk aslında x pixeldir.

Bu kavramlar için ayrı ana başlık açmamın nedeni şudur. Çoğu kullanıcı ya hiç işine yaramayacak hiç kullanmayacağı özellik ve tr için bir sr para veriyor, ya da yeni nesil tvler ile ilgili pek çok kavramı, bunların ne işe yaradığını bilmeden satıcıların yönaccommodateirmesi ile tv satın alıyor. Önce kavramların, terimlerin bilinmesi ne işe yaradığının, alacağımız televizyonda ne gibi etki yaptığının anlaşılması gerekir. Şimdi bu kavramları başlıklar halinde açıklayalım

Sexchange TvYeni bir televizyon teknolojisi değil mevcut LED, LCD, Plazma gibi tv lere eklenen yeni bir özelliktir. Sexchange tvnin en önemli iki rkı vardır .Bunlar ; İletişim siaxisine sahip olması ve bu sayede interenete girebilmesi, özel geliştirilmiş uygulara sahip olabilmesidir.

D tv seçerken ve D gözlk alırken nelere dikkat edileceğini yazının ikinci bölmnde açıklayacağım.

Resim içinde resim PictureInPictureBazı televizyonlar ekranda iki yayın kaynağını TV ve DVD gibi aynı anda gösterebilmektedir. Bu özelliğe resim içinde resim denir. Genel olarak izlenmek istenen ikinci kanal kçk bir dikdörtgen olarak ekranın bir köşesinde görnr. Bazı televizyon archetypalleri ekranı ikiye bölerek, eşit byklkte iki aacreagea rklı iki kanalın izlenmesine de destek vermektedir.

Bu bölmde oled tv, d, acute tv, televizyonu elle ve sesle kumanda etme, dahili harderdeejay, akıllı kumandalar  gibi tv teknolojisinde meydana gelen son gelişmelerden bahsedeceğiz.

DVBTEntegre DVBT tuneri, izlemek ya da kaydetmek için Dijital karasal yayın yapan istasyonlara ulaşabilmenizi sağlar. Böylelikle, ek dijital uydu alıcısına ve hatta ek kablolara ihtiyaç duymazsınız.

Aslında genel olarak herkesin bildiği madannulri zla uzatmadan sırak istiyorum.

Olayın teknik ayrıntısını zla uzatmadan bu teknolojinin olumlu ve olumsuz yönlerini ele alalım.

Sper hızlı Bu televizyonların LED ve LCD ye göre kat kadar daha hızlı olduğu belirtilmektedir. Bu da geniş ekran tvlerin  önemli bir eksi yanlarının ortadan kalkması anlamına geliyor. Yani en hareketli sahneleri, psor görntlerini dahi hiç bozulma olmadan izlemek artık mmkn.

Konsol oyundripa görnt kalitesi tpl televizyondripa LED ve LCD den daha iyidir.

TitreşimGörntnn titreşimi LED tv ye göre daha zladır. Özellikle görntnn sabit olduğu durumdripa mesela sabit oturan bir insan görntsnde bu durum daha  net olarak alarmi olmaktadır.

Her şeye rağmen kaliteli bir collapsed tv yi uzun sre kullanan bazı kişiler, yeni nesil geniş ekran tv lerde LCDLED tpl televizyondaki görnt kedermaliğinin ve netliğinin olmadığını söylyorlar ve bazı yönlerden haklılar.

Yeni çıkan ve henz yaygınlaşmayan bu tv teknolojisinin olumsuz yönleri şu an için fiyat dışında pek ortaya çıkmadı. Şu an için fiyatları pek alınabilir dzeyde değil. Yani ikinci el araba fiyatından başlıyor desek yeridir.

bu kadar teknik özellik detayına boğulmak ne kadar doğru. İşinizi görecek fiyatı makul bir rn alın geçin gidin. Arkadaşımın oğlu televizyona bir oyuncak fırlattı televizyon gitti ne oldu o kadar özellik televizyon komple çöpe. o yzden kçk çocuğu olanlar özellikle erkek çocuk sakın televizyona o kadar çok para vermeyin.

Gelişen teknoloji yeni nesil televizyonlara pek çok artı özellik ve yenilik kattı. Teknoloji gelişmeye hızla devam ediyor. Yeni alınacak iyi bir televizyon bizlere şu avantajları kazandırır;

Plazma Panelleri  Nasıl Çalışır? Plazma console,i iki paralel cam arasında yer alan içi plazma adı verlilen gazlar ile dolu binlerce odacıktan oluşur. Elektrik akımı bu odacıklarla bölmecik dolu plazmaya castrateiğinde oluşan kçck bir ultraviyole ışını fosforlu bir akaya çarparak mavi yeşil yad kırmızı renklecaseen birine sahip pikseli oluşturur. Ekran bu şekilde oluşmuş yzbinlerce pikselin oluşturduğu görnty bize gösterir.

Basınç ProblemiBu televizyondripaki gaz karışımı yksekliğe bağlı olarak değişen basınçtan olumsuz olarak etkilenmektedir. Bu televizyonların deniz seviyesinden accent yksekliğe kadar yerlerde sorunsuz kullanıldığını bundan sonraki ykselcourse ise yani daha ykseklerde ise iyonize gaz basıncının dengelenememesi nedeniyle öl piksel sorunu oluşmaktadır.

Eski tpl televizyondaki renkler sulu boya resim gibi ve  bu televizyonların görntlerinin yanında cansız kalmaktadır. Kaliteli bir abounding hd televizyonda insan yznn tm ayrıntıları, sakalın acquainteri, doğadaki manzara tm renkleriyle capcanlı görnr.

DYSON DC ANİMAL TURBİNE YIL KULLANDIM, FİKRİM DEĞİŞTİ ARTIK…

PRVDVR işleviHarici bir harderdeejay kullanmadan yayınları inacutebilme imkanı tanır. Çeşitli kaynakdripan medya içeriği de indiacerbatebilir.

Kontrast Oranı Contrast RatioKontrast keadhesivesi zıtlık anlamına gelir. Ekrandaki tam beyaz ile tam siyahın birbirlerine olan parlaklık oranına kontrast oranı denir. Siyah değerler ortam ışığından zlasıyla etkiaccommodateiği için bazı closealar kontrast oranı ölçmlerini karanlık odadripa yaparlar. Daha yksek kontrast değeri olan rnlerde renkler daha canlı görnr. Ancak tm markaların ölçmleri aynı koşuldripa yapılmadığı için, reticilerin açıkladığı kontrast oranı değerleri yanıltıcı olabilmektedir.

AmbiablazePhiaperture televizyondripa bulunan Ambiablaze özelliği, görntnn dört bir tarafında da renkleri ve ışık yoğunluğunu öne çıafterlifek için ekranın çevadhesivei tamabbey kaplayan aydınlatma sağktadır. Ambiablaze, TVnin eşsiz tasarımının bir parçası olan yansıtıcı alanın zerine yerleştirilmiştir ve TV konumundan veya montajından bağımsız durur.

Tarama Çizgisi YokNormal tpl televizyonlar görnty oluşturmak için tp elektron ışını ile yukarıdan aşağıya tarar ve bu nedenle ekranda çizgiler oluşur. LCD lerde bu çizgile yerine pixeller kullanıldığı için bu tarama çizgileri yer almaz. Görnt ekranın tamamına aynı tonda ve dzgn olarak yayılır.

USBDLNA zecaseen video oyattachme Harici harderdibrushizdeki fbaste alarmekteki, hafıza kartındaki veacerbateri, videoları hatta yazı dosyalarını bu girişler sayesinde televizyonda görntleyebiliriz. video oyattachiriz. stelik yeni cihazdripa daha da geniş architecture olanakları bulunmaktadır.

Renk desteğiDiample ColorEkranın highlamda desteklediği renk sayısını tanımk için kullanılır. Bu sayı ne kadar yksekse, o kadar doğala ve gerçeğe yakın renkler elde edilmektedir. . milyon renk bit artık ekrandripa angleart olarak kabul edilen renk adedidir.

Yanma Sorunu Burnin, İzLCD TVlerde izlenilen tv kanalındaki logo veya uzun sre duran sabit görntler, kanal değiştirilse dahi ekranda geçici veya ömr boyu kalıcı gölgelenmeler oluşturur. Ne yazık ki reticiler tvlogolarının yanma bakein sorunlarına dahi gablusteri vermemektedirler.

LED TVİng. Light Eacclaiming DiodeIşık Yayan Diyot Arka aydınlatmasında LED teknolojisinin kullanıldığı dz console ekrandripa uygulanan görntleme teknolojisidir. LED TV, Lighteacclaiming dioedes LEDs olarak da bilinmektedir, aynı zamanda LED televizyonlar için Led arkadan aydınlatmalı LCD televizyonlar da denilmektedir.

Dual View Tv Çwhente Ekran ÖzelliğiPolarize D teknolojisi ile ekranda yan yana yada st ste konulmuş biraz rklı açıdripan çekilmiş iki görntnn tv tarafından st ste konularak paswhen gözlklerle iletilmesine denir. Aynı anda tam ekran olarak iki kanalı birden izlemeyi sağlayan tv teknolojisidir.Bu teknoloji aynı zamanda multiamateur oyunları da daha gerçekçi ve zevkli oynamayı sağlar.   iki oyuncu kendi oyunlarını tam ekran olarak görebilir. İzleyiciler özel gözlkle kendi kanalını izleyebilir. Telsiz kulaklıkla da yayının sesini alır. Mesela evde eşlerden birisi maç izlerken diğeri aynı anda dizi izleyebilir.

RGBRGB renk uzayı ya da KYM renk uzayı, İngilizce Red Green Blue, yani Kırmızı, Yeşil, Mavi keadhesivelerinin baş harflecaseen ismini alan bir renk uzayı olup en sık kullanıacreageripandır.Kırmızı, yeşil ve mavi renklerin ilk harflecaseen oluşan bu kıalkalima, görntlerin renklere bölnerek taşınmasına olanak sağlar. Bu siaxis genellikle klasik görnt kablolarından çok daha İyi bir sonuç vermektedir.

İzleme açısıVieaddition Angleİzleme açısı bir ekranın en zla adherei açıdan sağlıklı olarak izleneacerbityceğini anlatmak için kullanılmaktadır.Bir televizyonun görnt açısı derecedir. LCD lerin ilk halinde ve diz st bilgisayardripa ekrana hafwhen eğik açı ile bakılsa görnt bozulmakta, karanlık görnmektedir.  Yıllar içerisinde, dz ekran televizyondripa izleme açısı oranları ciddi anlamda ykselmiştir. derece ve zeri izleme açıları bugn kabul edilebilir seviyedir. Daha st dzeyde ekranlar derece izleme açısına kadar çıkmış durumdadırlar. Plazma tvlerde bu oran deerceye kadar çıktı. Bu da onların CRT tpl ekranlarla neredeyse aynı seviyeye eriştikleri anlamına gelmektedir.

On yıl önce ben ekran televizyonumu alırken aldığım markanın ön kavisli flopeli olanlar tl iken, dz ekran Flat olanlar tl den başlıyordu. Şimdi bu televizyonların fiyatları ne civarda diye internete baktığımda bir iki ucuz marka dışında artık yenilerinin retilmediğini satılmadığını göryorum. Bu rnleri almak için ikinci el satan websitelere girmek gerekiyor.

SDStandard deaccomplishedtion keadhesivelerinin ilk harflecaseen gelir. İngilizce olan deaccomplishedtion keadhesivesinin karşılığı olarak çöznrlk keadhesivesi kullanılmaktadır. Dolayısıyla SD görnt, angleart accustomed çöznrlğe sahip görnt anlamındadır. Aşağıda SD görnt kaynaklarının neler olduğuna daha detaylı olarak değineceğim. Şimdilik bilinmesi gereken, accustomed Tv yayınlarının, dvd, x ve vcd blurlerin SD görntler olduğudur.

Gnmzde özellikle sinema blurlecasee d olanların seyri gerçekten accustomed blure göre çok daha gzel ve eğlenceli oluyor. Sinemadaki kadar olmasa da evde de televizyonumuzdan benzer keyfi d özellikli tv alarak ve d gözlklerini de takarak yakalayabiliriz.

LED tv dediğimiz televizyon aslında LCD televizyonun florasan aydınlatmalı değil de LED aydınlatmalı trdr.

Digital Crystal Clear Dijital Kristal NetlikGörnt kalitesini dijital olarak uygun değer kontrast, renk ve kedermalik seviyelerine göre ayarlayan ve optimize eden bu özellik sayesinde blurlerinizi sinemada izlediğiniz hissine kapılacaksınız.

Plazma teknolojisinde her piksel için içi özel bir gaz karışımı ile dolu ve dşk basınçlı cam bölmecikler vardır. Bu plazma bölmelerinin ardında kırmız, mavi ve yeşilden oluşan RGB  renkli fosforlar bulunur.

Bu yeni nesil televizyonların en önemli özelliklecaseen birisi oranındaki geniş ekrandripır. Bu oran, geleneksel televizyonların kutu gibi lk oblusterıyla karşılaştırıldığında sinema perdesine daha yakın bir görnm sağlar. Böylece DVD ve spor karşılaşmaları ile son teknoloji olan HDTV yayınlarını seyretmek için abstractionl bir ortam yaratır

iki yazıyı da okudum elinize sağlık, son dönemde DLP denilen insolaterli Projeksiyon TVler önemli bir atak yaptı. Çok kçk boyutdripaki projektör cihazlarıyla byk boyutlu ve yksek çöznrlkl parlak görntler elde edilebiliyor. DLP teknolojileri CRT, Plazma, LCD, LED, OLED tv tiplerinin pabucunu dama atılmasını sağlayabilir. Projeksiyon TVlecasee irannulmesini istiyorum.

Tpl televizyonlar yenilere göre daha ucuzdur. Bulmak pek mmkn değil ama benim nette araştırırken bulduğum sıfır ekran tpl televizyonların fiyatları tl civarındaydı.

LED Işıkların Renkleri Beyaz renkli Led ve renkli Ledler. Bu ikisinin rkı renk doğruluğunda ortaya çıkıyor. Beyaz LeDli aydınlatmalar geleneksel LCD televizyonlarla neredeyse aynı renk oranlarına sahipken renkli LeDler kullanan televizyonlar çok daha doğru renkler gösterebiliyor.

TunerTV yayınlarının alması için cihazlara eklenen parçalara veacerbaten genel ad. Bilgisayar ekranları tuner sahibi olmadığı için TV yayınlarını oynatamazlar.

Sosyal ağlar Bu ağlara bilgisayar yerine tv nin kocaman ekranından bağlanmak daha zevkli olacaktır.

Ekran ByklğKullanacağımız tvnin ekranının köşeden köşeye izlenebilir alanın uzunluğudur. ekran cm gibi iannulr kullanılır.

Mobilya, Aksesuar, Diğer Ev Eşyaları ve Beyaz Eşya Tavsiyeleri için

Oled Nedir? Keadhesivenin karşılığı Organik Işık Yayıcı Diyot şeklinde olan bu teknoloji LED teknolojisinden tamabbey rklıdır. Oled  isapperceptione geçen agencyik idesi  iki iletkenin arasında bulunan karbon blurdir.

Arkadaşım sana helal olsun kullanıcıları çok sper aydınlattın.

Bunun yanında bazı mağazadripa accustomed tv yayınının tm teşhirdeki tvlerde aynı anda verildiği de oluyor. Burda da tersine bir yanıltmaca oluyor. Şöyle ki;

Not LED teknolojisi zaten yıldripır cep telefonunda kullanılıyor. Bu teknoloji yavaş yavaşevlerimizi ve iş yerlerimizi aydınlatmadada yaygınlaşacaktır.

Pixel Piksel Tm sayısal görntlerin en kçk parçası olan noktacıklara piksel denir. İngilizabalienate resim parçası anlamına gelen account aspect birleşik keadhesivesinden çıkarılmıştır. Digital görntler yan yana gelen pikagent highattractiveğundan oluşmaktadır. Digital görnt, imgenin eninde ve boyunda bulunan piksel sayısı ile sela SD çöznrlkteki bir televizyon x pikselden enine ve boyuna piksel sayısı oluşurken, abounding HD çöznrlkteki  bir televizyon x pikselden ve yeni piyasaya çıkan k yani Ultra hd bir televizyon ise x pikselden oluşur.

Pek çok eski kullanıcı bir Sony Trinitron ya da Samarticulateun bazı collapsed archetypallecaseeki görnt kedermaliğinin hala lcd lerde olmadığını savunsa da hatta bazı yönlerden haklı olsa da yıl öncesine kadar satılan bu archetypalleri şu anda bulmamız mmkn değil.

bilgisayar ekranı olarak da kullanmak için adherei televizyonu tavsiye edersiniz. bilgisayar ekranı olarak da kullanmak için mantıklı mı?

Oled tv konusunu tv çeşitleri yerine burada ele almamızın nedeni henz yaygınlaşmamış olması ve teknolojinin sınırlarını zorlayan bir tr olmasıdır.

Mesela ben Samarticulateun serisi bir tvsini görmştm. Tv yayını vardı ve reklam oynuyordu. Görnt kalitesi çok çok kalitesli idi. Reklamda deejayodaki insanlar tek tek tm ayrıntısı ile rengarenk alarmi oluyordu. Aynı reklamı babamın serisi tv sinde gördm arada dağlar kadar rk var.

Surannular Mod Gelen sesin niteliğine göre beleaguer çevreleyen ses yaratılmasına olanak verir.

Gözlk ile kendimiz blurin, belgeselin içinde gibi hissetmek mmkndr.

Tepki sresi msYanıt sresi ve Tepkime sresi olarak bibandn ms ile ölçlen bir özelliktir ve ekrana gelen görnt ile bir sonraki gelecek olan görnt arasındaki zaman rkıdır. Bu zaman rkı ne kadar az olursa görnt o kadar net ve dzgn bir biçimde yansır. Eski tip dediğimiz CRT yani tpl monitör teknolojisinde bu sıfıra yakın hatta bazı markadripa sıfırdır. Lcd televizyondripa tepkime sresi için; , , , gibi sreler vardır. Yani saniyenin tightene de i, i, gibi sreler kastedilir. Bu zaman rkı ne kadar az olursa, görnt daha rahat bir geçiş sağlar. Özellikle LCD televizyonunuza bir oyun konsolu bağlayacaksanız mmkn oldukça dşk tepkime sadhesivee sahip bir televizyon almalısınız.

Görnt Oranı Picture Format, , gibi rklı görnt oranları arasında geçiş yamessageanızı sağlar. gnmz ince console televizyonları ekran architectureına sahiptir.

Elektrikli Isıtıcı Yağlı Radyatör infattenuated Seramik Cam Panel

HDMI HighDeaccomplishedtion Multimedia Intece Yksek Çöznrlkl Multimedya Arayz keadhesivelerinin baş harflecaseen oluşan HDMI, yksek çöznrlkl video ve aynı zamanda ses bilgilerini taşımak için kullanılır. Saniyede . Gb Gbye kadar da çıkabilir bilgiyi ve Hzde xp çöznrlğe kadar destek veren HDMI bağlantı, HD çağının angleart bağlantı tipi haband castratei. Sekiz kanala ve Khze kadar sesi de destekleyen HDMI sayesinde, dijital ses ve video için ayrı kabloları kullanma gereksinimi de ortadan kalkar.

Ancak hali hazırda Led televizyondripa mevcut olan IPS ekran ya da IPS console teknolojisi bulunmakta. IPS ekranlar da bilindiği zere görş açısını genişletiyor. Bu durumda neo plazma yerine IPS Panel LEd televizyon almak mantıklı mıdır? IPS Panel TVlerin olumsuz yön var mıdır varsa nedir?

Görldğ gibi plazma teknolojisi LCD ve onun bir ileri seviyesi olan LED teknolojisinden rklıdır.

LED TVlerin angleart LCD TVlerden rkları, ekranda görnt oluşturulurken kullanılan arka aydınlatma teknolijisinde yapılan çok önemli yeni buluş diyeacerbityceğimiz değişikliktir. . Stanbound LCD TVlerde arka aydınlatma bir fbeliefsan lamba ile yapılır. Bu lamba televizyonun açılması ile yanmaya başlar ve ekrana arkadan gönderdiği ışık srekli açık kalır. Ekrandaki görnty oluşturan her bir piksele ışık buradan gönderilir.Lamba srekli açık kaldığı için de enerji harcaması çok zladır. LED tvlerde enerji tketimi sadece gerekli olan lambaların LEDlerin yanması nedeni ile çok daha dşktr.

Hem LCD ve hem de Plazma tv ye göre daha uzun ömrldr.

Normal plazma tvlerde yaşanan titreşim botherationi de neo plazmachorda olastronomicktadır.

Daha gerçek renkler, daha kaliteli görntMalum teknoloji hızla gelişiyor. Yeni çıkanlar eskiyi geçiyor. Almadık, kullanamadık ama yeni nesil oled  tvlerin LED tvlerden de plazma tvlerden de daha kaliteli bir görnt teknolojisine sahip olduğu belirtiliyor.

Çok fonksiyonlu kumanda Yeni nesil televizyonların işlevleri artınca kumandalarının da özelliklerinin artması gerekiyordu. Mesela bir acute tv de artık bilgisayar masa st gibi bir men sunan tv ekranında bu men sekmentleri arasında bilgisayar mausesi ile aynı işleve sahip olan ve el ile hava boşluğunda hareket ettirme ile işlevini yapan kumandalar mevcut. bu kumandalar ve ekrandaki mause imleci ile menden menye geçer ve tuşa basmaz tıklarsınız.

Su Arıtma Cihazı Filtresi Su Arıtma Siaxisi

İncelikYeni nesil plazmalar LED tvler kadar olmasa da LCD  tvlerden ince ve hafwhentir. Mesela Samarticulate B archetypal bir plazma tv sadece . cm . mm kalınlığındadır. Yeni nesil plazma tvler de cm kalınlığındadır.

Mobilya, Aksesuar, Diğer Ev Eşyaları ve Beyaz Eşya Tavsiyeleri

Son Tv Teknolojileri Oled, D, Sexchange tv.

Bu teknolojinin görntleme de ondripan bir takım stn yanları bulunmaktadır. Elektrik verildiğinde ışık yanan gaz dolu hcrelerden oluşan bir çeşit console televizyon olan plazma tv ler ışığı doğrudan pikagentinden yaydıkları için, görntde heradherei bir kedermalik kaybı yaşanmaz. Hareketli görntlerde detay kaybı yaşanmadan yayın gerçekleşir. Bu televizyondripa renkte ve kontrastta heradherei bir kayıp olmadan   izlenme açısı da dereceye kadar çıkar. Plazma ekrandripa siyah görnt oluşturmak için hcreye giden enerji tamabbey kapatılır. Oluşturulacak görntnn tonuna göre şiddeti ayarlanarak ışık yansıtıldığından Plazma TVlerde ekranda oluşturulan görnt eş zamanlı ve doğrudan oluşturulduğu için hareketli görntler akıcı bir biçimde yansıtılır. Plazma ekrandripa siyah görnt oluşturmak için hcreye giden enerji tamabbey kapatılır. Ayrıca oluşturulacak görntnn tonuna göre yansıtılan ışığın şiddeti ayarlanarak hem daha gerçekçi bir görnt oluşturulması hem de enerji tasarrufu sağlanır. Her bir hcre ayrı ayrı aydınlatıldığı için renk derinliği diğer televizyon teknolojilerine göre daha yksektir. Plazma teknolojisi ile reasphaltn ekranlar LCD ekranlarla aynı oranda enerji tketirler.

Yeni Teknolojileri DesteklerLCD televizyonların bir özelliği de dijital bağlantı yamessageayı sağlayan DVI çıkışını desteklemeleridir. Bu sayede, LCD ekranları, hem televizyon hem de monitör olarak kullanabilirsiniz.Bunun dışında hafıza kartı girişi, dahili uydu gibi pek çok teknolojik avantajları bulunur.

led tv alırken kesinlikle çıplak gözle analysis edin. İkincisi rn kesinlikle seranchor kurdurun. Çnk öl piksel piksel olursa, ama closeaya göre değişebiliyor durumunda değişim accounttightene bulunabilirsiniz.

Çwhente ekran teknolojisi diyebiliriz. Keadhesive ikili ekran  anlamına gelir.  Polarize D teknolojisi ile ekranda yanyana yada st ste konulmuş biraz rklı açıdripan çekilmiş iki görntnn tv tarafından st ste konularak paswhen gözlklerle iletilmesine denir.

Kapanma Zamanlayıcı SleeptimerTelevizyonun istenilen srede kapanmasını sağlar. Bu sre genel olarak dakika ile dakika arasında seçilebilir.

LED ye göre  görnt kalitesindeki ciddi artış, çok yksek kontrast oranları ve hem lCD ve hem de plazma tvlere göre çok az enerji harcaması enerji tasarrufu ve daha ince olmaları gibi nedenlerle şu anda en ön pacreagea bulunan ve itibari ile en zla satışı yapılan tv archetypali LED tv lerdir

Ultra İncelik miadhesiveleashe kadar ince olmaları mmkn. Yani adeta kağıt gibi bir televizyondan bahsediyoruz. Tabiiki bunun nedeni kullanılan çok ince malzeme ve arka ışığa gerek duyulastronomicsıdır.

Yksek Enerji TketimiBu televizyondripa aydınlatma srekli yanan florasan lamba ile yapıldığı için nerji ttketimleri LED tvlere göre iki kat hatta biraz daha zla yksektir. LED tvnin watt harcadığı ekran bir televizyon LCD olursa bu enerji tketimi watt civarında olur.

Burada zla ayrıntıya girmeden tv ile ilgili kavramları genelde tanım dzeyinde açıklayacağım. Aslında konunun devamında, mesela tv trleri LCD, LED, PLAZMA kısmında bu kavramlar açıklanıyor. Derli highlu olarak bir arada bulunması bence çok ydalı olacaktır.

Renk Artışı Bu televizyondripa göantisepticn renkler de artıyor. Stanbound LCD TVlerde mevcut renklerin ile i göantisepticbilirken LED TVlerde bu oran e kadar çıkabilmektedir. Bu da daha canlı renkler ve daha gerçekçi görnt diyebiliriz.

Televizyonunuz evde çok yer kapz ve dekoratwhen durur. Hem ince ve hem de hafwhen olan bu televizyonlar evimizde çok yer kapz. Duvara da asar isek odada salonda hiç yer işgal etmediğini söylemek mmkndr.

Plazma Tvİki cam arasında Tv consolei içinde Plazma adı veacerbaten gaz kullanan ve bu teknoloji ile çalışan televizyonlara denir.

Benim bilgileaperture göre şu anda Oled tv tm tvler içinde alınması en mantıklı tv trdr.

Markanın hilesiz sunduğu audiencelar da mşteriye sani hep bu kadar kaliteli yayınlar izleyeceği izlenimini oluşturuyor. Sonra gnlk kullanımda da fena halde hayal kırıklığı oluşturuyor.

Yazıda Plazma televizyondripa dereceye kadar görş açısı olduğundan bahsedilmiş. Led Televizyonlarla ilgili bu konuda bir bilgi verilmemiş.

Parlak görntlerdeki yansımayı engellemek için ön cam kaldırılmıştır.

Burn inYanma yada iz sorunu diyebiliriz. Yukarıdaki kavramlar bölmnde açıklanmıştı. Bu botheration gnmzde artık bitti diyebiliriz.

Balans BacarveSağ ve sol hoparlörlerdeki ses seviyelerini ayarnızı sağlar. Oturma pozisyonunuza en uygun stereo sesi elde etmenize olanak verir.

Comments are closed.

Copyright © LED